İletişim

Psikolog Hasan Arslan


Psikolojik danışmanlık ve kurumsal eğitim talepleriniz için rahatça iletişim kurun.

Sıkça Sorulan Sorular

1Terapi Nedir?
Terapi kişinin zorunlu veya tercihen hayatında bir değişiklik yaratmak için girdiğiniz dönüştürücü süreçtir. Profesyonel bir terapistin yardımıyla bu süreç olumsuz duygulardan arındığınız, alışkanlıklarınızı değiştirdiğiniz (sigara, kilo vermek, vb), geçmiş deneyimlerle ilgili fikir ve kalıplardan özgürleştiğiniz, kendinize güvenmeye başladığınız ve kişisel kaynaklarınızı daha verimli harekete geçirdiğiniz bir döneme dönüşür.
2Herkesin terapiye ihtiyacı var mıdır
Yüzyıllardır insanlar terapi olmadan da çok başarılı ve üretken yaşamlar sürdüler. Kültür seviyesi ve yaşam koşulları da insanların farklı iyileşme ve güçlenme stratejileri geliştirmelerini sağladı. Köyde yaşayan bir bayanın ihtiyaçları ve sorunları şehirde yaşayan bir bayanınkiyle farklılık gösterir. Onun için terapi yabancı bir süreç olarak görülebilir. Bir başkası için yardım alıp rahatlayabildiği ve güçlenerek yaşamın mücadeleleriyle daha etkili başettiği bir süreçtir. Terapi bir ihtiyaç değil, kişinin farkındalığıyla talep edilen planlı bir süreçtir.
3Ne tür bir terapi yaklaşımlarından faydalanıyorsunuz?
Her terapist danışanları için en etkili ve güçlendirici teknik, araç ve yaklaşımları öğrenmekle sorumludur. Ben tek bir model yerine danışanın ihtiyaçlarına göre farklı modellerin parçalarından faydalanmayı tercih ediyorum. Bunların arasında Geştalt Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Bilinçaltı Yaklaşımları ve birçok farklı araç bulunur. Genel olarak bunlara farkındalığı yükselten ve danışan odaklı terapi adı verilir. Böylece terapist sürekli danışana ne yapması gerektiğini söylemektense danışan kendi değişimini deneyimleyerek gözlemleyebilir. Terapist bir bilge değil öğrendiklerini danışana göre uyarlayarak onu güçlendirmek için hizmet veren bir profesyoneldir.

İletişim Formu

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Mesajınız

İletişim Bilgileri


Adres

Nispetiye Cad. Akat Mah. Akat Apt. No:39/8 (Akmerkez Karşısı) Etiler/İstanbul
0 533 513 08 08

Telefon

0 533 513 08 08

Konum