parallax background

Psk. Hasan Arslan


Psk. Hasan Arslan


Amerika’nın Philadelphia kentinde bulunan St. Joseph’s University’de dil eğitimi aldıktan sonra eğitimime Kanada’nın British Columbia eyaletinde devam etti. Vancouver Island University’de 1.5 yıl bilgisayar programcılığından sonra anadalda Psikoloji ve alt dalda Felsefe eğitimimi tamamladı.

Özel danışmanlık merkezleri ve rehabilitasyon merkezlerinde görev yaptı. Ünlü İsrail’li fizyoterapist Ziva Rom’dan Yaygın Gelişimsel Bozukluğu olan çocukların tedavisiyle ilgili eğitim aldı.

Reiki, hipnoterapi, EFT ve psikolojik testler (MMPI – kişilik testi, WISC-R zeka testi) ve gelişim testleri (Denver II) üzerine eğitimlere katıldı.

İngiltere’de NLP’nin yaratıcısı ünlü Dr. Richard Bandler, eğitmen John LaValle ve Kathleen LaValle’den modelleme, strateji yaratma ve zihin programlama alanında profesyonel eğitimlerde bulundu.

BBC’de danışman olarak görev yapan ses ve kullanımı alanında dünyaca ünlü Laura Spicer’ın ses eğitim çalışmasına katıldı.

İngiltere’de Hypnotherapy Training Institute’de Dr. John Butler’dan Klinik Hipnoterapi, Analitik Hipnoterapi ve Tıbbi Hipnoterapi Eğitimlerini tamamldı. Türkiye’de İngiltere merkezli HTI’nin eğitim direktörlüğünü yapıyor ve dört yıldır Dr. John Butler’la birlikte profesyonel eğitimler veriyor.

Dr .Stanislav Grof’un yarattığı Holotropik Nefes üzerine İngiltere, İspanya ve Rusya'da eğitim çalışmalarına katıldı.

Şuanda HTI Türkiye yöneticisi ve Ares Danışmanlık Merkezi kurucusu olarak dönüştürücü terapi yaklaşımlarıyla duygusal sorunlar, performans geliştirme ve fizyolojik rahatsızlıklara destek gibi birçok alanda insanlara yardımcı oluyor.