Quick Quit – Sigarayı bırakmanın en rahat yolu

quickquit

Sıkça Sorulan Sorular

Neden birçok kişi kendi başına sigarayı bırakamıyor?
Sigaranın bir rahatlatıcı olduğu fikri insanların onun gerçek bir ihtiyaç olduğunu düşünmesine yol açıyor. Doğduğunuzda ağzınızda sigarayla doğmadınız ve bedeniniz sigaradan önce de gayet rahat hissedebiliyordu. Sigara rahatlık, hayattan zevk alma ve iyi hissetme gibi duygularla ilişkilendirildiği için sigarayı bırakmak bütün bunları kaybetmek gibi algılanıyor. Sigarayı bırakmak bir işkence olmamalı. İnsanlar rahat rahat ve iyi hissederek bunu yapabiliyor.
Sigarayı bıraktıktan sonra tekrar başlar mıyım?
Sigarayı bırakmak sizin kararınızla başlayan bir özgürlük hareketidir. Sonrasında Relaxation Response CD’niz ve zihinsel programlama kayıtlarınız rahat, sakin ve kontrolde hissetmenizi sağlar. Böylece zorlu durumlarla daha rahat başa çıkabilir ve sigarayla ilgili istek ve arzulardan da tamamen kurtulabilirsiniz.
Quick Quit tiryakilerin sigarayı bırakmasına da yardımcı olur mu?
İçtiğiniz sigara miktarı ve ne kadar zamandır tiryaki olmanız önemli değil. Beyin her alışkanlık için bir davranış kalıbı yaratır. Bir yılda da on yılda da aynı sinirsel yolları kullanırsınız. Bir tiryakinin tek farkı sigarayla ilgili daha fazla ilişkilendirme yapmış olmasıdır. Bir danışanım “Mutlu olduğumda içiyorum”, “Üzüldüğümde içiyorum”, “Rahatladığımda içiyorum”, “Her zaman içiyorum” demişti. Bu Quick Quit bu ilişkilendirmeler yerine daha sağlıklı düşünce ve inançlara sahip olmanıza yardımcı olur.
Sigarayı bıraktıktan sonra hayattan nasıl zevk alamazmışım gibi geliyor.
Sigarayı bırakan insanlar hayattan daha fazla keyif almaya başladığını ifade ediyorlar. Sigaradan daha güçlü bir rahatlık yaratmayı öğrendiklerinde bu kontrol ve kendine güven duygusu yaratıyor. Zihinsel rahatlık ayrı bir avantaj. Kalabalık ve sigara içilen ortamlarda sigarayı düşünmeden rahatça oturabilmek, iyi hissetmek ve odaklanabilmek insanın zihnine olan inancını da güçlendiriyor. Sağlıklı beslenme, rahat nefes alma, yemeklerin lezzetini tatmak, hareket özgürlüğü, sağlık hissi ve daha iyi uykular da hayatın keyfinin bir parçası.
Stresli durumlarla nasıl başa çıkacağım?
Bir olay,insan veya durum gerilmenize sebep oluyor. Aklınızdan birçok düşünce akmaya başlıyor. Bedeniniz geriliyor. O an için nasıl rahatlayacağınızı bilmiyorsunuz. Bu döngüyü kıranlar zihnin ve bedenin gevşemesini sağlayabilenlerdir. Her ikisi de rahat olduğunda zorlu durumlara daha sakin ve rahat yaklaşabilir ve herşeye rağmen iyi hissetmeye devam edersiniz. Bu süreçte Relaxation Response CD’niz ve zihinsel programlarınız hızla rahatlamanız, zihni olumsuz düşüncelerden arındırmanız ve dengede hissetmenizi sağlayarak hayatınızı kolaylaştırır.
İrade gücüyle sigarayı bırakmak zor görünüyor. Ne yapabilirim?
İrade zorlama ile ilişkilendirilir ve buna ihtiyacınız yok. İrade sadece “Ben sigarayı bırakmak istiyorum” diyerek karar verdiğinizde ihtiyacınız olan zihinsel fakülte. Sonrasında hisseden zihniniz, yani davranışlarınızı yönlendiren zihninizi harekete geçirmeye başlıyorsunuz. Hani “Mantıklı olarak doğrusunu biliyorum ama bir türlü yapamıyorum” dediğinizde karşınıza aldığınız güç var ya? İşte o sizin hisseden zihniniz. Yeni fikirlerle zihni programlamaya başladığınızda iradenizin tek yapmaya başlayacağı uyum sağlamaktır.
Nikotin bağımlılığından nasıl kurtulurum?
Özgürlük Programı zihinsel ve bedensel bir değişimin yolunu açar. Bedeniniz sigaranın atıklarını temizlerken bol su tüketmek, ılık duşlar veya küvette rahatlamak ve kısa yürüyüşler nikotin ve diğer atıkların temizlenmesini kolaylaştırır. Bilimsel olarak nikotinin ortalama iki üç gün içinde hızla bedenden atılmaya başlandığı belirlenmiştir.
Nikotin sakızı, nikotin bandı veya elektronik sigara gibi şeyler kullanmaya devam edebilir miyim?
Nikotinle ilişkili ürünlere yöneldiğinizde bir bağımlılığı aynı derecede bir başka bağımlılıkla değiştirmiş olursunuz. Aldığınız nikotin yine beynin kendi kendine rahatlama ve iyi hissetmeyle ilişkili bölgelerini yanıltarak yapay bir ihtiyaç yaratır. Gerçekten bırakmak bu tür yan ürünlere ihtiyaç duymadan kendinizle ilgili sağlıklı bir bütünlük içinde hissederek bu işi başarmaktır.
Nikotin ve katran oranı düşük sigaralar içmeye devam edebilir miyim?
Nikotin ve katran sigara firmalarının yasal olarak paketlerin üzerine yazmak zorunda olduğu kimyasallardır. Bir sigarada 3000’den fazla kimyasal olduğunu düşünürsek sadece ikisini yazmak insanlara bir kontrol hissi verir. Psikolojide buna kontrol ilüzyonu denir. Önce insanlara sigarayla ilgili yeni bilgiler öğretilir. “İşte zararlı sigaranın göstergesi: nikotin” gibi. İnsanlar bu sefer nikotin oranı düşük sigaralara yönelirler. Bu da sigara firmaları için yeni bir müşteri potansiyeli demektir. Zararsız veya hafif sigara yoktur. Sadece insanlar öyle olduğuna inanmak ister.
Sigarayı bıraktıktan sonra herhangi bir çekilme semptomu yaşar mıyım?
İradeyle zorlayarak sigarayı bıraktığınızda bu zihinse şüphe, çelişki ve zorlanmalara yol açar. Zihin gergin olduğunda beden de stresle bundan nasibini alır. Özgürlük Programındaki uygulamalar sigaradan rahat rahat kurtulmanıza ve sonrasında iyi hissetmenize yardımcı olmak için hazırlanan bilimsel uygulamalardır. Semptomları ve onlarla ilgili her türlü gerginliği kolayca zihinsel ve bedensel sisteminizden atmaya başlayabilirsiniz.
Sigaranın yarattığı el alışkanlığı ne olacak?
El alışkanlığı zorunluluk duygusuyla harekete geçen otomatikleşmiş bir davranıştır. Herşeye rağmen otomatik davranışlar da değiştirilebilir ve yerlerine daha sağlıklı kalıplar yerleştirebiliriz. Zihinsel programlama sayesinde zihni ve bedeni yeni alışkanlıklara programlayabilme becerisini kazanırsınız. Bireysel olarak çalıştığımız birçok danışanımız gün içinde kısa Relaxation Response seanslarıyla el alışkanlığından tamamen kurtulduklarını bildiriyorlar.
Sigarayı bırakmak için Quick Quit şart mı?
Hayır. Dünyada birçok insan Quick Quit gibi programlara katılmadan da sigarayı başarıyla bırakıyorlar. Quick Quit sigarayı bırakırken aklınızdaki şüphe ve soru işaretlerini temizlemenize yardımcı olur. Sigaradan sonraki hayatınızla ilgili gerekli zihinsel ve bedensel güce kavuşmanıza yardımcı araçları sağlar ve başarı oranınızı yükseltir. Quick Quit özgürlüğün sigortası gibidir.
Özgürlük Programından sonra bir destek sağlıyor musunuz?
Birçok sigara programı hız üzerine odaklanırken biz verimlilik, destek ve kalıcı değişiklik üzerinde duruyoruz. Ücretsiz CD’niz içindeki zihinsel ve bedensel uygulamalar telefonunuza yükleyebileceğiniz kadar pratik, on dakikada uygulayabileceğiniz kadar kolay ve rahat. Ayrıca ihtiyacınız olduğu durumlarda dönemsel olarak düzenlenen destek gruplarımıza da katılabilirsiniz.
Quickquit sigaradan kurtulma programına nasıl kayıt olabilirim?
Aşağıdaki kayıt formunu doldurun ve eposta adresimize gönderin. Telefonla size bir dönüş yapılacak ve onay verilecektir. Doldurduğunuz form size daha kolay yardımcı olmamızı ve kayıt sürecini hızlandırmamızı sağlar. Ayrıca birebir bilgi almak isterseniz Erkaya Kliniğin’deki yetkilimizle görüşebilirsiniz.

Sigaradan özgürleşmeye giden yol sigaranın bir bağımlılık yarattığı ve içen herkesin birer bağımlı olduğu fikriyle başlar. On yıl boyunca sigara içmiş birisi olarak biliyorum ki birçok insan sigaradan “Hayatın tadı”, “tek dostum”, “rahatlatıcı” veya “ara ara zevk veren bir alışkanlık” olarak bahsediyor. Mantıklı olarak bilmeme rağmen on yıl sonunda sigaradan kurtulduğumda zihnimin bu basit tuzağa nasıl düştüğüne hayret etmiştim. Hayatın tadı için binlerce kimyasal taşıyan bir tütün yaprağını emmeme gerek kalmadığını anladım. Sigaradan daha derin ve güçlü bir rahatlığı öğrenmem kontrolü ele almamı sağladı. Hayatta kendime daha sağlıklı ödüller vermeye başladım. Quick Quit sigaradan iyi hissederek kurtulmanıza ve yaşamınızın kontrolünü ele almanıza yardımcı olan keyifli bir özgürlük programıdır.

Sigarayı bırakmak isteyen veya düşünen insanların merak ettiği sigaradan sonraki hayatın nasıl olacağıdır. Nasıl zevk alacağım? Nasıl rahatlayacağım? Ya aşırı stresli durumlar?

Quick Quit bütün bu sorunları çözüyor.

Tam günlük özgürlük programında sigarayla ilgili zihinsel tuzakları ve ona bağlı inançları temizlemeye başlıyoruz. Gün boyunca Relaxation Response uygulamasıyla sigaradan daha hızlı ve güçlü bir rahatlığa kavuşmayı öğreniyorsunuz. Zihinsel programlama bölümü sayesinde zihni yeniden sağlık, zindelik ve iyi hissetmeye yönlendirmeye başlıyorsunuz.

Bu programda üç hayati alanda gelişim sağlamaya başlarsınız:

  1. ZİHİNSEL RAHATLIK: Sigarayla ilgili fikir ve düşüncelerden kurtulmaya başlamak sakin ve rahat bir zihne sahip olmanızı sağlar. Sigara içilen bir ortamda sigarasız rahatça oturabilir, odaklanabilir ve anın içinde yaşamaya başlayabilirsiniz.
  2. BEDENSEL RAHATLIK: Stres hayatın gerçeği ve gelişim için önemli bir faktör. Stresin etkilerini azaltıp Relaxation Response ile gevşeme tepkinizi harekete geçirdiğinizde daha sakin ve kontrolde hissedersiniz. Dinlendirici akşam uykuları da özgürlüğün bonusudur.

3.   GELİRİNİZ: Sigarayı bıraktığınızda geliriniz kendiliğinden yükselmeye başlar.

Ödenmesi gereken kredi taksitleri? Küçük yatırımlar? Tatil? Günde bir paket sigara

içmenin bedelini bir yıl için hesapladığınızda 1800-3600 TL arası para cebinizdedir.

Ücretsiz Relaxation Response CD’si ve zihinsel programlama uygulamalarıyla günlük hayatınızda sakin, rahat ve kontrolde hissetmenin keyfine varın. Buarada sigarayı bırakamazsanız ücretsiz para iadesi yapıyoruz.

Psk. Hasan Arslan’la Tanışın

Psk. Hasan Arslan yaklaşık sekiz yıldır sigarayı bırakmak isteyen insanların özgürleşmesine yardımcı oluyor. Bireysel çalışmalarıyla sigaradan kurtulmanın en hızlı ve etkili yollarının farkına varan Hasan şimdi Dr. Hakan Erkaya ile Quick Quit özgürlük gruplarıyla insanların sigaradan kurtulmasına yardımcı oluyor.

Sıkça Sorulan Sorular