E2 Yüksek Performans Eğitimi

E2

Sıkça Sorulan Sorular

1İş yerinde Zihinsel Performansıi nasıl kullanabilirim?
E2 ile hızlıca gevşemeyi, zihinsel rahatlığı ve güçlü odaklanmayı öğrenebilirsiniz. Sürekli stres içinde yaşayanlardansanız bedenin bir süre sonra tükenmiş hissetmeye başladığını farkedersiniz. Stres kısa vadede bir performans aracıdır fakat uzun vadede enerjiyi yönetmeyi bilmeyen birisi için felaket habercisidir. E2 bedendeki ve zihindeki stresi gevşetip azaltmanıza, güne daha dinamik ve enerjik devam etmenize yardımcı olur. Birçok kişi bütün gün yorulan zihnini nasıl gevşeteceğinden habersizdir. Bazıları televizyon seyrederek veya daha fazla aktiviteye yönelerek onu gevşettiğini düşünür. Uzun süre kullanılan metallerin yorulması gibi zihin de bir süre sonra yorulur. Sağlıklı bir dinlenme ihtiyacına girer ve bunu size kendi diliyle anlatmaya çalışır: esnemeler, dikkat dağılması, yorgunluk hissi, uyku isteği, hayallere dalma. E2 bedeninizin gevşeme tepkisini ortaya çıkarmanıza ve kısa sürede dinlenmiş, rahatlamış ve sakin bir zihinle yüksek performansa kavuşmanıza yardımcı olur. (Bkz. Dr. Herbert Benson - Gevşeme Tepkisi, Dr. Ernest Rossi - Ultradyan Ritm)
2E2 işyerinde nasıl motivasyon sağlar?
Performans ve motivasyon hazırlıklı bir zihni tercih eder. E2 bireysel ve kurumsal hedefleri keşfetmenize, sizi harekete geçiren veya engelleyen inançları ortaya çıkarmanıza ve nasıl harekete geçebileceğinize dair zihinsel bir yol haritası çıkarmanızı sağlar. Zihni gevşetmeyi öğrendikten sonra E2 zihinsel programlamayla verimli bir tarla gibi zihne yeni fikirleri ekmeye ve her gün zihni onlarla beslemeye başlarsınız. Bıkkın ve tükenmiş insanlar her gün ne kadar yorgun ve harap düştüklerini sürekli kendilerine hatırlatırlar. E2 bu sistemi tersine çevirmenize ve her gün yüksek enerjili fikirlerle güne başlamanıza, zorlukları birer zıplama tahtası olarak algılamanıza yardımcı olan programdır. Zihinsel ve duygusal araçlarla kendi kendini motive eden birine dönüşür ve hakettiğiniz başarılı hayatı yaşamaya başlayabilirsiniz.
3Enerji yönetimini nedir ve nasıl sağlayabilirim?
Her insanın doğal bir enerji seviyesi vardır. Egzersiz, beslenme ve zihinsel denge bu enerjinin yönlendirilmesi üzerinde büyük rol oynar. Gün içinde enerjinizi alan, kafaya taktığınız veya devam eden stresli durum ve düşünceler enerjinizi içten içe tüketir. “Bütün gün kafam kazan gibi oldu” deyişini duymuşsunuzdur. E2 Araçlarıyla zihni rahatlatabilir, olaylara daha sakin bakabilir ve stresli durumlar karşısında güçlü bir zihinle (ve tabi bedenle) mücadele edebilirsiniz. En başarılı sporcular büyük müsabakalarda zihinsel olarak da sakin kalabilenlerdir. E2 zihinsel kontrol ve denge elde etmenizi ve enerjinizi sağlıklı düşüncelere yönlendirmenizi sağlayan zihinsel kontrol panelinizdir.
4Gün sonundaki yorgunlukla nasıl baş edebilirim?
Gün içindeki kısa uygulamalar gün boyu enerjinizi dengede tutarken gün sonunda daha zinde hissetmenizi sağlar. Vücudunuzun doğal ritmine uyumlu ve verimliliği artıran kısa molalar zihne ihtiyacı olan sıçramayı sağlar. E2 Programındaki ileri rahatlık ve derin gevşeme uygulamalarıyla da yorgun bir günün sonunda gevşemek kolay ve rahatlatıcıdır. Tek yapmanız gereken programı dinleyerek dinlendirici rahatlığın keyfine varmak.
5E2 enerjimi ve günümü yönetmekle ilgili nasıl yardımcı olur?
Kontrol birşeyi artırıp azaltabilme becerisi olarak tanımlanıyor. Stresli durumlarda gerilen ve sıkılan zihin-beden sadece stres tepkisini rahatlığa çevirebildiğinizde sizin kontrolünüzdedir. Öğretilen uygulamalarla zihni yeniden başarıyla ilgili fikirlere programlayabilir, işe ve hayatınıza karşı daha hevesli ve canlı hissedebilirsiniz. Gün içinde faydalanabileceğiniz zaman yönetimi araçları da önceliklerinizi ve sizi yavaşlatan görevleri ayarlayıp zamanı değerli hale getirmenizi sağlayacaktır.
6Zihinsel performans eğitimi hayatımda ne tür avantajlar sağlar?
E2 Zihinsel Performans Eğitimi sadece iş ortamı değil tüm yaşam alanınızı etkileyen bir ekokültürdür. Bakış açısı ve bedensel tepkiler değişmeye başladıkça çevreden aldığınız geri bildirimler de olumlu yönde gelişmeye başlar. Baskı yüzünden sürekli stresle koşturan ve hata yapan birisi daha sakin hissederek de acele edebilir. Hata yapma ve yıpranma oranı da beraberinde azalacaktır. Gün sonunda hala iyi hissederek sevdiklerinizle zaman geçirebilirsiniz. Gün boyunca iyimser, olumlu ve güçlü bir zihinle yaşamaya başlayabilirsiniz. James Allen’in söylediği gibi “Biz düşündüklerimiz haline geliriz.”

Performans sonuçla ölçülür, tutarlılıkla değerlendirilir. Dünyanın en başarılı sporcuları ve yöneticileri nasıl aynı tutarlılıkla tekrar tekrar sonuç elde ediyorlar? Performansın sakin, zinde bir zihin ve güçlü bir fiziksel farkındalıkla ilgili olduğunu herkes biliyor. Sakin bir zihinle sadece gerekli olana odaklanır, enerjinizi sonuç almaya yönlendirirsiniz. Yüksek Performans Eğitimi stresi azaltarak zindeliğe, enerjiye ve sonuç getiren davranışlara ulaşmak için gereken zihinsel ve bedensel altyapıyı oluşturmanızı sağlar. E2 teknikleriyle yoğun baskı altında stresi azaltabilir, doğru kararlar verebilir ve hedefinize doğru verimli sonuçlara ilerleyebilirsiniz.

E2 eğitimi verimlilik ve uzun vadeli yüksek performans için gereken en önemli 3 bölümü hayatınızda geliştirmenizi sağlar:

  1. BEDENSEL FARKINDALIK VE ZİNDELİK: Uzun vadeli performans zinde ve canlı bir beden gerektirir. Bedensel gevşeme ve denge teknikleriyle farkındalığınızı yükseltip bedensel enerjinizi artırmaya başlayın. Canlı bir beden mücadele gücünü de artırır.
  2. ZİHİNSEL PROGRAMLAMA: Yüksek performans sergileyen insanların yoğun bir odaklanma becerisi olduğunu hepimiz biliyoruz. Bütün gün bir fikirden diğerine savrulan zihni programlayarak yorucu ve gereksiz fikirlerden kurtulabilir ve zihni önemli olana odaklama konusunda uzmanlaşmaya başlarsınız.
  3. DUYGUSAL KONTROL: Hayatınızı, kararlarınızı ve işinizi duygusal tsunamilerden kurtarın. Nefes teknikleri ve duygusal araçlarla sinir ve alırı stresli durumlarda kontrolde hissetmeye başlarsınız. Bu sadece iş yerinde değil hayatınızın her alanında yükseliş getirir.

E2 Yüksek Performans Eğitimiyle duygusal ve zihinsel kontrol geliştirerek performansınızı yükseltmeye başlayın.